ידי אומן

חידוש דקים

דק הינו חיפוי העשוי עץ (מסוגים שונים) ונועד על מנת לשוות לגינה או למרפסת מראה אחיד, מסודר ומטופח וכמובן על מנת לחסוך במים-צורך ממשי במדינת ישראל.
מכיוון שתנאי מזג האויר בישראל אינם אידאלים לשמירה על מוצרי עץ, חשופים הדקים לעיתים לשמש חזקה ולעומתה לתקופות של גשם שוטף העלול לגרום לנזקים לדק, נזקים שיבואו לידי ביטוי בצורה של שברים, סדקים ואפילו ריקבון או דהייה של צבעו. כדי לשמור על המראה אותו רצינו להעניק לגינה או למרפסת מלכתחילה, חשוב לחדש את הדק מדי פעם, בערך אחת לשלוש שנים.
במהלך החידוש, מחזקים את קורות העץ ומחליפים חלקים שנגרם להם נזק, מנקים את הדק ביסודיות באמצעות באפר (מברשת מסתובבת) ובאמצעות מים בלחץ גבוה מאוד, מלטשים את הדק כדי להעלים הבדלי גבהים בין הלוחות ובסיום התהליך משמנים כראוי את העץ בהתאם לסוגו.
התוצאה היא דק מחודש הנראה כחדש וישמור על מראהו ועמידותו לשנים רבות.

תיקון דק
שינויי מזג האויר כמו גם טיפול לא נכון והזנחה עלולים לגרום לנזקים בדק אשר לא ניתן להתעלם מהם והם מהווים הן מפגע בטיחותי (למשל קורה רעועה או חלק רקוב שעלול לקרוס) והן מפגע אסטטי. אין הדבר אומר שחייבים להחליף את הדק כולו, דבר שכרוך כמובן בעלויות גבוהות מאוד.
ברוב המקרים, הפגיעות הן נקודתיות למדיי וניתן לשקם את הדק. במסגרת שרות תיקון דקים מבצעים הערכה של הנזק ושוקלים את כאדיות התיקון לעומת החלפה.
בהנחה שנמצא כי אכן יש כדאיות לתיקון הדק, אנו מבצעים את כל התיקונים הנדרשים החל בהחלפת קורה, חיזוק האחיזה של המשטח בקרקע, שיוף, שימון וצביעה.
שירות זה דורש מקצוענים בתחום שיוכלו לתת חוות דעת אמינה ואיכותית ויבצעו את התיקון על הצד הטוב ביותר לשביעות רצונכם.

צביעת דק
משטחי דקים עשויים מעצים שונים הנבדלים זה מזה ברמת הקושי שלהם ובאיכותם, למרות זאת משטחי העץ המוזכרים הם בעלי מאפיינים דומים בכל הקשור לאופן הצביעההמתאים להם. צביעת דק לרוב אינה נעשית באמצעות צבעים על בסיס פולימרים או סיליקון ולא באמצעות וורנישים, לקות וכד', משום שאלו אוטמים את העץ ומונעים ממנו "לנשום".
העץ הוא חומר אשר מתרחב ומתכוון בהתאם לתנאי מזג האויר ולכן אטימתו על ידי צבעים שאינם מתאימים לו תיתן אולי תוצאה יפה לזמן קצר, אך השינויים הטבעיים שחלים בעץ יגרמו תוך זמן קצר (שנה-שנתיים) לפיצוצים וקילופים בצבע שישוו לדק שלכם מראה מוזנח ויחייבו צביעה מחודשת.
צביעה כזו בפעם השניה, תדרוש גם שיוף מקיף של הדק להסרת שאריות צבע וזהו תהליך יקר מאוד.
לכן אנו משמשים בצבעים ייעודיים לדק, צבעים על בסיס שמן אשר מעניקים לו מראה חדש ויפה ואינם פוגעים באיכות העץ אלא מסייעים בשימורו.

חברת ידי אומן תסייע לכם בחידוש משטח הדק שברשותכם, כל תיקון או תחזוקה יעשה בצורה מקצועית ולא מתפשרת תוך שמירה על מראהו ועל איכותו, חברת ידי אומן מעניקה ללקוחותיה אחריות על התיקונים אותם היא מבצעת ופועלת רבות לסיפוק שביעות רצונם.